Rewolucja w Edukacji

Kliknij tutaj aby zobaczyć videoblogi dla lektorów

Czas podręczników i nauki takiej, jaką znamy dobiega końca. Prędkość, z jaką rozwijają się nowe technologie, ilość informacji, jaka nas zalewa i tempo zmian ludzkiej wiedzy wydaje się już być poza możliwościami naszej percepcji. Jak uczyć się, a co ważniejsze jak nauczać innych to pytania, które wszyscy ludzie zajmujący się edukacją (na każdym jej poziomi i zakresie) powinni stawiać sobie każdego dnia. Nie wiemy, co przyniesie następne pięć lat, a jednocześnie musimy przygotować naszych uczniów oraz nauczycieli na kolejne pięćdziesiąt. To jeden z powodów, dla których powstał ten cykl videoblogów.

Rewolucja w Edukacji to moja nowa seria recenzji nowoczesnych programów, stron internetowych i narzędzi, które można wykorzystać w edukacji, a w szczególności nauce języków obcych. Klipy, które będą się tutaj pojawiać są przygotowywane przeze mnie, głownie z myślą o moich przyjaciołach lektorach, wykładowcach i nauczycielach. Chcę podzielić się swoimi „perełkami”, które w miarę na bieżąco wyszukuję, testuję na swoich zajęciach, a następnie recenzuję (mam nadzieję, że uczniowie i studenci nie mają mi tego za złe, a wręcz przeciwnie).

Traktujcie wszystko, co tutaj znajdziecie, jako przyjacielską radę oraz inspirację do waszych własnych poszukiwań i twórczych pomysłów. Ja sam codziennie uczę się czegoś nowego i ta seria videoblogów będzie również lekcją dla mnie. Więc bądźcie wyrozumiali i nie oceniajcie zbyt surowo! :)

Maciek Wiosna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz